Przestrzegamy użytkowników przed dokonywaniem aktualizacji oprogramowania w odbiornikach ADB1180S. 4 listopada 2011 awarii uległ system przesyłu software przez satelitę i pobranie nowej wersji może doprowadzić do problemów z działaniem odbiornika. Na innych modelach mogą występować trudności z pobieraniem listy kanałów. Przyczyna problemu jest już znana i użytkownicy są proszeni o cierpliwość. Nie wolno także przywracać odbiorniki ADB1180S do ustawień fabrycznych, ponieważ po resecie podejmą próbę pobrania oprogramowania i listy serwisów. Problem zostanie przypuszczalnie rozwiązany jeszcze w dniu dzisiejszym, tj. 4 listopada.

Zmiana FEC dla TNK

Zmiana parametru FEC z 3/4 na 5/6 oznacza, że zmniejszyła się ilość danych korekcyjnych w przesyłanym sygnale z 1 bitu korekcji na 3 bity danych do 1 bitu korekcji na 5 bitów danych. Dzięki zmianie FEC zwiększył się bitrate programów (jakość obrazu), lecz może wystąpić utrata odbioru (ze względu na zmniejszoną ilość danych korekcyjnych strumienia danych) przez użytkowników posiadających małe anteny lub źle ustawione (niedokładnie).
——————————————————————————————————
Po zmianie wartości FEC dla transpondera 16 na satelicie Hot Bird 9 (13°E) o częstotliwości 11,508 GHz, pol. V, SR: 27500 z dotychczasowej 3/4 do 5/6 posiadacze odbiorników TechniSat Digit S2-CD zaczęli zgłaszać problemy z odbiorem kanałów nadawanych na tej częstotliwości, których nie rozwiązywało wykonanie ponownego automatycznego wyszukiwania.
O godzinie 12:00 28 stycznia 2010 r. został zmieniony jeden z parametrów transmisji (FEC z 3/4 na 5/6) dla części kanałów z oferty Telewizji na Kartę. W przypadku odbiornika TechniSat Digit S2-CD zmiana jest istotna, po spowodowała brak odbioru programów nadawanych przez ten transponder (dekoder sygnalizuje brak sygnału). Chodzi o programy: TVN Warszawa, Discovery Channel, Religia TV, nSport (SD), TVP Sport. Procedura poniżej opisuje sposób odzyskania odbioru tych programów w przypadku odbiornika Digit S2-CD.
Alternatywną metodą jest ponowna instalacja (Ustawienia fabryczne).

1. Uruchamiamy menu głownie (klawisz MENU na pilocie) i opcję Wyszukiwanie programów.
2. Wybieramy Wyszukiwanie ręczne.
3. Na pozycji Częst. Transpondera wpisujemy za pomocą klawiatury numerycznej pilota wartość 11508.
W razie potrzeby zmieniamy parametry:
Polaryzacja” – V ,
Symbol rate [kBd]” – 27500
Przy tych parametrach uruchamiamy opcję Rozpoczęcie wyszukiwania.
4. Powinny zostać ponownie wyszukane programy nadawane przez transponder 16 (11,508 GHz, pol. V), których odbiór
został przerwany.
5. Następnie należy wybrać opcję Sortowanie automatyczne i potwierdzić wybierając Kontynuuj.
Programy powinny znaleźć się pod dotychczasowymi numerami na liście kanałów.

Jeśli odbiornik TechniSat Digit S2-CD będzie instalowany później niż w południe 28 stycznia 2010 r. stosowanie procedury nie będzie potrzebne.

Jeśli powyższa metoda, ani powrót do ustawień fabrycznych nie pomogą, pozostaje sprawdzić poprawność instalacji antenowej (zmiana FEC z 3/4 na 5/6 może wpłynąć ujemnie na odbiór, jeśli już przed zmianą zdarzały się problemy z odbiorem sygnału z tej częstotliwości). Warto także sprawdzić, czy odbiornik ma załadowaną najnowszą wersję oprogramowania (o zakończeniu 6xx). W razie potrzeby należy dokonać aktualizacji i spróbować wyszukiwania ponownie. W ostateczności, kiedy wszystkie metody zawiodą, pozostaje kontakt z serwisem TechniSata.

Technisat S2-CD

Technisat S2-CD

źródło: satkurier.pl

stat4u